سالانه 2500 مگاوات توان تولید برق کشور افزایش یافته است
25 آبان ماه 1399
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید براینکه در این دولت، سالانه به طور متوسط 2500 مگاوات توان تولید برق کشور را افزایش داده ایم، گفت: در نیمه نخست سال آینده پنج واحد بخار جدید نیروگاهی وارد مدار خواهد شد.
http://khorasan.tpph.ir/Lists/Akhbar/Attachments/98/جلسه استانداری.jpg

به گزارش روابط عمومی تولید نیروی برق خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، محسن طرزطلب در حاشیه مراسم افتتاح واحد بخار نیروگاه فردوسی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال تاکنون در قالب قراردادهای بیع متقابل چهار واحد بخار از طریق تبدیل نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی احداث شده است که تا پایان سال، سه واحد بخار دیگر از این روش وارد مدار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین تا پایان سال دو واحد بخار نیروگاههای تازه تاسیس هریس و کاسپین نیز وارد مدار خواهد شد تا با راه اندازی این 9 واحد بخار در سال جهش تولید، حدود یک درصد به راندمان نیروگاههای حرارتی کشور افزوده می شود.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در نیمه نخست سال آینده، پنج واحد بخار جدید نیز به بهره برداری خواهد رسید گفت: هر واحد بخار 160 مگاواتی حدود 250 میلیون مترمکعب صرفه جویی سوخت به همراه دارد و سالانه حدود 260 هزار تن دی اکسید کربن را کنترل خواهد کرد.
طرزطلب با تاکید براینکه سه هزار و 500  مگاوات واحد بخار از طریق قراردادهای بیع متقابل اجرا شده و یا در حال اجراست، ادامه داد: بر اساس تمهیدات صورت گرفته در بودجه سال 99 مقرر شده است تا سرمایه گذاری صورت گرفته برای این واحدهای بخار از محل سوخت صرفه جویی عودت داده شود تا ظرف مدت 2 سال اصل و فرع سرمایه به سرمایه گذار داخلی بازگشت داده شود.
 مشاهده گزارش تصویری خبر