افتتاح واحد‌های بخار یک و دو نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان
23 تیرماه 1398
با ورود واحد‌های بخار یک و دو نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان ۳۲۰ مگاوات به ظرفیت این نیروگاه افزوده می گردد.

رئیس جمهور روز یکشنبه 98/4/23 و همزمان با سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع)، با حضور در نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان، واحدهای ۱ و ۲ بخش بخار این نیروگاه را افتتاح کرد.

     این نیروگاه دارای ۶ واحد گازی و ۳ واحد بخاری بوده که در زمینی به مساحت ۱۲۰ هکتار در ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شیروان احداث شده و پیمانکار اصلی آن شرکت مپنا و مشاور آن شرکت مشانیر است.
    به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" مدیرعامل شرکت تولید  نیروی برق حرارتی در حاشیه مراسم بهره‌برداری واحد‌های یک و دو بخار نیروگاه شیروان اظهار کرد: ظرفیت این واحد‌ها در مجموع ۳۲۰ مگاوات است که با تکمیل واحد سوم بخار این نیروگاه به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات تا پایان سال جاری ظرفیت کل این نیروگاه به ۱۴۳۴ مگاوات خواهد رسید.
   مدیر عامل شرکت برق حرارتی هزینه ساخت هریک از واحد‌های بخار را بالغ بر ۱۳۰میلیون یورو اعلام کرد و افزود: از محل تبدیل هر واحد گازی به سیکل ترکیبی ۲۵۰ میلیون متر مکعب صرفه جویی سوخت حاصل می‌شود که سالانه در مجموع ۵۰۰میلیون مترمکعب صرفه‌جویی در سوخت گاز طبیعی نیروگاه به‌وجود می‌آید.
   وی اضافه کرد: در بخش بهره برداری از این پروژه ۱۸۰ نفر به صورت دائم اشتغال دارند و در طرح توسعه واحد واحد‌های بخار به طور متوسط ۴۸۰ نفر مشغول به کار می‌باشند.